Ndërlidhjet

Policia konfiskon mallra të kontrabanduara nga Maqedonia


Ilustrim

Oficerët doganor së bashku me ata të Policisë së Kosovës, kanë bërë një bastisje në një shtëpi private në rajonin e Vitisë, pasi që ka pasur dyshime për një depo me mallra të kontrabanduara nga Maqedonia.

Njësit e doganës gjatë bastisjes, ka gjetur dhe konfiskuan mallra në si vaj motorik pajisje elektrike dhe gjësende të tjera, njofton zyra për media e Doganave të Kosovës.

Vlera e mallrave të cilat janë konfiskuar kalon shumën prej 25,mijë eurove.

Pronari i shtëpisë është intervistuar, por nuk është arrestuar.

XS
SM
MD
LG