Ndërlidhjet

Kryqi i Kuq diskuton ndihmat për Ukrainën në Moskë


(Ilustrim)

Një përfaqësues i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, pritet të arrij sot në Moskë për të diskutuar me zyrtarët rusë dorëzimin e ndihmave humanitare për Ukrainën lindore.

Vizitra e Laurent Corbazit, bëhet në kohën kur konvoji i ndihmave ruse ende po pret që të kalojë kufirin e Ukrainës.

Rusia ka njoftuar dje se një marrëveshje për këtë është arritur në mes të Kievit dhe Kryqit të Kuq që i hap rrugë dërgesës ruse të kalojë në zonën e Ukrainës lindore të goditur nga lufta.

XS
SM
MD
LG