Ndërlidhjet

Të rinj palestinezë janë përleshur me policinë izraelite në Jerusalemin Lindor.

Protestuesit raportohet se kanë hedhur gurë, bomba me benzinë dhe fishekzjarre në makinat që kalonin, ndërsa policia është përgjigjur me plumba gome.

Nuk ka raporte për të plagosur seriozisht.

Dhuna është nxitur nga lajmi se një i ri palestinez ka vdekur nga plagët që ka marrë në një përleshje me policinë izraelite javën e kaluar.

XS
SM
MD
LG