Ndërlidhjet

10 të vdekur, nga një shpërthim në Bullgari


Ilustrim

Të paktën 10 persona kanë vdekur, nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Bullgari.

Mediat lokale, kanë thënë se gjatë shpërthimit, janë lënduar edhe tri gra, që ishin jashtë ndërtesës.

Sipas autoriteve shtetërore, numri i viktimave pritët të jetë shumë më i lartë.

60 persona kanë qenë në fabrikë, në veri-perëndim të Bullgarisë, në kohën e tragjedisë.

Kjo fabrikë, prodhon municione për përdorim civil, si dhe bën shpërbërjen e municioneve të vjetra.

XS
SM
MD
LG