Ndërlidhjet

750 trupa britanike, për të ndihmuar rreth Ebolës


Kryeministri britanik, David Cameron

Britania e Madhe, do të dërgojë 750 trupa në Sierra Leone të Afrikës Perëndimore, për të ndihmuar atë vend, nga virusi Ebola, ka njoftuar të mërkurën BBC.

Ky lajm është bërë i ditur, pas një takimi të këshillit të emergjencave të vendit, që udhëhiqet nga kryeministri britanik, David Cameron.

Sipas BBC-së, Britania do të dërgojë këta trupa, si ndihmë ndaj Afrikës Perëndimore, ku nga Ebola kanë vdekur deri më tani më shumë se 3,400 njerëz, në Guinea, Sierra Leone dhe në Liberi.

XS
SM
MD
LG