Ndërlidhjet

Moska: Nuk kaluam në hapësirën e Estonisë


Ilustrim

Moska ka mohuar pretendimet, se një avion ushtarak rus është parë në hapësirën ajrore të Estonisë.

Zëdhënësi i Ministriësë së Mbrojtjës, ka thënë për agjencinë e lajmeve Interfax, sot, se avioni rus është nisur nga Kaliningrad dhe ka fluturuar mbi ujërat neutrale të detit Baltik.

Estonia, ka thirrur ambasadorin rus, më 22 tetor, pasi që ushtarët e vendit kanë thënë se kanë parë një avion ushtarak të rusisë në hapësirën ajrore të tyre.

XS
SM
MD
LG