Ndërlidhjet

Presidenti afgan në vizitën e parë jashtë vendit


Presidenti afgan, Ashraf Ghani.

Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani, ndodhet për vizitë në Arabinë Saudite.

Ky është udhëtimi i tij i parë jashtë vendit prejse ka marrë detyrën.

Ghani është duke përmbushur një premtim zgjedhor për të kryer një pelegrinazh fetar në mbretërinë arabe.

Ai po ashtu do të takojë mbretin saudit, Abdullah, dhe zyrtarë të tjerë, për të diskutuar çështje me interes të përbashkët.

XS
SM
MD
LG