Ndërlidhjet

Preshevë: Votohet për Këshillin Kombëtar Shqiptar


Pamje nga Presheva

Zyrtari komunal në Bujanovc, Nasim Rexhepi, ka deklaruar sot se të gjitha vendvotimet për Këshillin Kombëtar të bashkësive pakicë në këtë komunë janë hapur në orën 7 të mëngjesit dhe se votimet po zhvillohen pa probleme.

Zyrtarët komunalë lokalë në Preshevë, po ashtu, kanë thënë se votimet kanë filluar me kohë, raporton agjencia Beta.

Në gjithë Serbinë, në një listë të veçant të zgjedhësve për Këshillin Kombëtar Shqiptar, janë regjistruar më se 35 mijë votues.

XS
SM
MD
LG