Ndërlidhjet

Papa Françesku, viziton SHBA-të


Papa Françesku

Papa Françesku, ka njoftuar se në shtator 2015, do të vizitojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të parën herë prej se është bërë udhëheqës i Kishës Katolike Romane.

Gjatë një fjalimi në Vatikan, sot më 17 nëntor, Papa tha se do të shkojë në Filadelfia, në ‘Takimin Botërorë të Familjeve”, organizim i Kishës, që mbahet çdo vjet.

Ndryshe, udhëtimi i tij, thuhet se do të përfshjë edhe një vizitë në Shtëpi të Bardhë, në Kongresin amerikan në Uashington dhe, në Kombet e Bashkuara në Nju Jork.

XS
SM
MD
LG