Ndërlidhjet

Ban do të vizitojë vendet e prekura nga Ebola


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon.

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, do të udhëtojë këtë javë në vendet e Afrikës Perëndimore, të prekura nga Ebola.

Zyrtarë të OKB-së kanë thënë se Ban do të bëjë njoftimin në konferencën e fundvitit për media, sot në selinë e OKB-së.

Ban do të vizitojë Liberinë, Siera Leonen, Guinenë dhe Malin.

Shpërthimi i sivjetmë i Ebolës në këto vende ka vrarë mbi 6,800 njerëz.

XS
SM
MD
LG