Ndërlidhjet

Ndalohet lansimi i filmit “The interview”


Ilustrim

Shtëpia filmike “Sony Pictures” thotë se e ka anuluar lansimin e filmit “The Interview", për shkak se rrjete të mëdha të kinemave kanë vendosur që të mos e shfaqin atë, për shkak të disa kërcënimeve.

Filmi i cili paraqet një komplot të imagjinuar të vrasjes së liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, e ka zemëruar Penjanin.

Njoftimi nga “Sony Pictures” është bërë të mërkurën pasi që hakerët e kanë sulmuar faqen e internetit të kësaj kompanie dhe i kanë publikuar të dhënat e marra nga kjo kompani.

Në lidhje me sulmin e hakerëve në faqen e kësaj kompanie, zyrtarët amerikanë i kanë filluar hetimet.

XS
SM
MD
LG