Ndërlidhjet

Gjenden 8 fëmijë të vdekur në Australi


Australi

Tetë fëmijë janë gjetur të vdekur brenda një shtëpie në Australi.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Cairns.

Policia ka thënë se një grua 34 vjeçe është dërguar në spital me plagë nga thika.

Detajet e incidentit dhe marrëdhëniet e gruas me fëmijët nuk janë ende të qarta.

Fëmijët kanë qenë të moshës 18 muajshe deri në 15 vjeç.

Kryeministri i Australisë, Tony Abbott, ka thënë se ky është një "krim i papërshkrueshëm".

XS
SM
MD
LG