Ndërlidhjet

Thaçi merr çmimin Doctor Honoris Causa


Ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi

Ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot në Tiranë homologun shqiptar, Ditmir Bushati, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta.

Thaçi po ashtu ka marrë çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti i Tiranës.

“Shqipëria ka qenë shtyllë e mbrojtjes së intersave diplomatikë dhe politikë në botë dhe diplomacitë tona kanë qenë të bashkërenditura që nga lufta për çlirim, e deri te betejat për njohje dhe anëtarësim në organizata ndërkombëtare”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij në Facebook.

XS
SM
MD
LG