Ndërlidhjet

Ripërtrihet qarkullimi i trenave nënujor Francë – Britani


Ilustrim

Qarkullimi i trenave ndërmjet Britanisë dhe Francës nëpër tunelin nënujor është ripëtrirë, një ditë pasi ka shpërthyer zjarri në pjesën fanceze dhe janë pezulluar operacionet.

Kompania operuese, Eurotunel, ka njoftuar sot herët në mëngjes se linja është hapur përsëri dhe se “shërbimi i udhëtarëve aktualisht operon me një tren për një orë”.

Tuneli që kalon nën Kanalin Anglez dhe e lidhë vendin Kale në Francë me Doverin në Britani, ishte mbyllur dje pasdite.

XS
SM
MD
LG