Ndërlidhjet

Një fluturake përplaset për Shtëpinë e Bardhë


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.

Shërbimi i Sigurisë i Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se një fluturake e vogël është përplasur për Shtëpinë e Bardhë.

Presidenti Barack Obama dhe gruaja e tij Michelle ndodhen në Indi dhe nuk kanë qenë në shtëpi në kohën e incidentit.

Është e paqartë nëse dy vajzat e çiftit dhe gjyshja e tyre kanë qenë në shtëpi ose jo.

Përplasja në anën juglindore të Shtëpisë së Bardhë ka çuar në mbylljen e menjëhershme të zonës, dersia është konstatuar se fluturakja nuk është kërcënim për sigurinë.

Zyrtarët kanë thënë se hetimet janë në zhvillim e sipër.

XS
SM
MD
LG