Ndërlidhjet

India ka mundur Pakistanin në Kampionatin Botëror të Kriketit me rezultat 300:224.

Një audiencë globale prej 1.5 miliard njerëzish ka ndjekur lojën që është zhvilluar në jug të Australisë.

Australia dhe Zelanda e Re janë bashkënikoqire të turneut gjashtëjavor, ku marrin pjesë 14 ekipe.

Për herë të parë në këtë Kupë të Botës paraqitet Afganistani, lojtarët e të cilit kanë mësuar lojën si refugjatë në Pakistan.

Talibanët kanë ndaluar kriketin kur ata kanë sunduar në Afganistan.

XS
SM
MD
LG