Ndërlidhjet

Fillon marshi i opozitës ruse, në kujtim të Nemtsovit


Vendi ku u vra Boris Nemtsov, Moskë

Mijëra përkrahës të opozitës në Rusi janë duke u mbledhur në Moskë për të marshuar në kujtim të lideri opozitar, Boris Nemtsov i vrarë të premtën.

Para demonstratës së sotme, mijëra njerëz po vazhdojnë të vendosin lule në urën afër Kremlinit ku politikani opozitar dhe ish zëvendëskryeministri u vra.

XS
SM
MD
LG