Ndërlidhjet

Ikea prodhon mobilje që mbushin telefonat


Ikea në Kroaci

Gjiganti i mobiljeve Ikea ka njoftuar se do të nxjerrë në treg tavolina dhe llamba të pajisura me vende, përmes së cilave mund të bëhet rimbushja e baterive të telefonave dhe pajisjeve të tjera pa kabllo.

Kompania suedeze ka thënë se mobiljet e tilla do të mund të gjenden në dyqanet e Britanisë dhe Amerikës veriore nga muaji prill.

Koleksioni i ri mundëson mbushjen e pajisjeve që ndodhen në ose pranë mobiljeve.

Ambientalistët kanë shfaqur shpresën se riciklimi ka qenë prioritet për disenjatorët.

XS
SM
MD
LG