Ndërlidhjet

Luftime të ashpra në Jemen, 38 të vrarë


Ilustrim

Së paku 38 persona janë vrarë të dielën në përleshjet në mes të forcave rebele dhe fiseve afër një rajoni të pasur me naftë në Jemen, raporton AFP.

Luftimet kanë ndodhur kur përfaqësues fisesh kanë sulmuar pozitat e rebelëve shiit, Huthi.

Këto përleshje kanë ndodhur derisa po ndodhin sulmet ajrore të udhëhequra nga Arabia Saudite, kundër rebelëve Huthi.

XS
SM
MD
LG