Ndërlidhjet

Intervistohen dëshmitarët e sulmit ndaj NSA-së


Ilustrim

Agjentët e FBI-së, në Baltimore janë duke e hetuar një sulm me armë zjarri mëngjesin e sotëm para portës së Agjencisë së Sigurisë Kombëtare, NSA, kur dy burra të veshur si gra, dyshohet se tentuan që me forcë të futën me makinën e tyre në hapësirën e kësaj agjencie.

Sulmi me armë ka ndodhur jashtë hapësirës së NSA-s, në Fort Meade.

Zëdhënësja e FBI-së, Amy Thoreson, ka thënë se po procesohet skena e krimit dhe se agjentët e FBI-së janë duke intervistuar dëshmitarët.

XS
SM
MD
LG