Ndërlidhjet

Tërmet në rajonin e Gjilanit


Ilustrim

Një dridhje toke me fuqi prej 3.4 shkallë të Rihterit, ka goditur të hënën rajonin e Gjilanit.

Autoritetet thanë se tërmeti ka goditur në fshatin Livoç i poshtëm të kësaj komune rreth orës 10 e 50.

Fuqia e tij nuk ishte e përmasave që mund të shkaktonte dëme në njerëz apo dëme materiale dhe deri atsh nuk ka pasur njoftime për ndonjë pasojë.

Tërmeti është ndjerë edhe në Prishtinë

XS
SM
MD
LG