Ndërlidhjet

Kryhen sulme të reja ajrore ndaj IS-it


Ilustrim

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë kryer 21 sulme të reja ajrore kundër militantëve të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri, prej mëngjesit të së enjtes thuhet në një komunikatë të Task Forcës që po udhëheqë me këto operacione.

Koalicioni ka kryer 13 sulme në Irak, përfshirë edhe sulme afër qytetit Ramadi, ndërsa sulme të tjera janë kryer afër Mosulit, Falluxhës, Sinxharit dhe qytete të tjera.

Në Siri, tetë sulme janë kryer afër al Hasakës, dhe Kobanit.

XS
SM
MD
LG