Ndërlidhjet

Somali: Sulmi me bombë vret punëtorët e OKB-së


Ilustrim

Dy kenianë dhe shtatë somalezë janë vrarë sot në një sulm me bombë ndaj një automjeti që bartte punëtorë drejt një hapësire të OKB-së në Garoue, në rajonin somalez të Puntlandit, raporton Reuters.

“Shpërthimi e ka goditur autobusin që bartte punëtorët drejt zyreve të OKB-së në Garoue. Së paku nëntë persona janë vrarë, prej të cilëve dy kenianë dhe shtatë somalezë”, i ka thënë Reuters, polici Mohamed Abdi, në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG