Ndërlidhjet

Diplomati amerikan për krime lufte, vizitë në Kosovë


Ilustrim

Stephen Rapp, ambasadori amerikan i ngarkuar për çështjen e krimeve të luftës po qëndron në Kosovë.

Zoti Rapp do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe me liderë të tjerë kosovar.

Stephen Rapp avokat i njohur është i ngarkuar për çështje të krime të luftës në Zyrën për Drejtësi Globale Penale në Departamentin amerikan të Shtetit.

Në këtë vizitë, ai shoqëroet nga zyrtari politik në Ambasadën e SHBA në Kosovë, Bryan Marcus dheTheodore Senasu, nga Zyra për Drejtësinë Ndërkombëtare Penale në Departamentin e Shtetit Amerikan.

XS
SM
MD
LG