Ndërlidhjet

McCartney, disa koncerte në Japoni dhe Kore të Jugut


Paul McCartney

Paul McCartney ka arritur sot në Japoni, rreth një vit pasi kishte anuluar katër koncerte në këtë për shkak të një sëmundjeje.

Rreth 500 adhurues entuziastë të 72 vjeçarit, ish anëtar i grupit beatles e kanë pritur McCartnein në Aeroportin Ndërkombëtar Kensai.

Ai do e filloi turneun japonez në Osaka të martën, dhe më pas do të udhëtojë drejt Tokios për katër koncerte të tjera.

Koreja e Jugut është ndalesa e radhës e këngëtarit pas koncerteve në Japoni.

Në tërësi pritet që 200 mijë persona të marrin pjesë në pesë koncertet, shkruajnë mediat japoneze.

XS
SM
MD
LG