Ndërlidhjet

Këngëtari R&B dhe soul, Ben E King, i njohur për këngën klasike Stand By Me, ka vdekur në moshën 76-vjeçare.

King ka nisur karrierën në fund të viteve 1950 me grupin The Drifters.

Pasi ka kaluar në solo, ka goditur top-listat e SHBA-së me këngën Stand By Me, në vitin 1961.

XS
SM
MD
LG