Ndërlidhjet

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, takon sot në Soçi presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, me të cilin do të diskutojë për konfliktin në Ukrainë dhe luftën në Siri.

Kjo është vizita e parë e Kerryt në Rusi brenda dy vjetësh.

Kerry do të takojë edhe homologun e tij rus, Sergei Lavrov.

Perëndimi akuzon Rusinë se armatos separatistët në lindje të Ukrainës dhe se dërgon trupa atje, por Moska i hedh poshtë këto pretendime.

XS
SM
MD
LG