Ndërlidhjet

Protestë për Kumanovën


Rreth 100 persona u mblodhën në Prishtinë, duke kërkuar zbardhjen e rastit nga Qeveria e Kosovës, për aksionin në Kumanovë ku disa kosovarë akuzohen se kanë marrë pjesë në përplasjet vdekjeprurëse me policinë maqedonase. Të afërmit e tyre, të mbështetur edhe nga veteranët e luftës, mbanin në duar mbishkrimet "Ktheni prapa djemtë tanë". Aksioni në Kumanovë përfundoi me 9 të shtetas të vrarë të Kosovës dhe 21 të tjerë të arrestuar.

XS
SM
MD
LG