Ndërlidhjet

Gjashtë të vrarë në lindje të Ukrainës


Ukrainë - foto arkivi

Katër rebelë pro-rusë, një ushtar i Ukrainës dhe një civil janë vrarë në luftimet në lindje të Ukrainës, pavarësisht marrëveshjes për armëpushim.

Personi civil ka vdekur nga një sulm me artileri në një uzinë kimike në Donjeck.

Zëdhënësi i ushtrisë, Andriy Lysenko, ka thënë se sulmi në uzinë ka shkaktuar rrjedhje të vogël të amoniakut, por nuk ka dhënë më shumë detaje në lidhje me këtë.

Ai ka thënë po ashtu se 12 ushtarë të Ukrainës janë plagosur në përleshjet në zonën e luftës.

XS
SM
MD
LG