Ndërlidhjet

Vizita e kryeministrit serb në Shqipëri


Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po viziton sot Shqipërinë. Kjo është vizita e parë e kryeministrit serb në shtetin shqiptar. Ai fillimisht do të takohet me homologun e tij nga Tirana, Edi Rama, për t'u takuar gjatë ditës edhe me presidentin e Republikës, Bujar Nishani, kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

XS
SM
MD
LG