Ndërlidhjet

Në Tiranë mbahet Forumi Ekonomik i Vjenës


Ilustrim

Në Tiranë sot do të mbahet Forumi Ekonomik i Vjenës. Në ketë forum pjesëmarrjen e ka paralajmeruar edhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa.

Siç ka njoftuar zyra për media nga kryeministria, në këtë forum të nivelit të lartë, marrin pjesë kryeministrat e vendeve të rajonit, liderë të vendeve të BE-së, udhëheqës të lartë të Bashkimit Evropian si dhe personalitete të shquara evropiane dhe më gjerë.

Nuk është njoftuar zyrtarisht nëse Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili ndodhet ende në Shqipëri, do të marr pjesë në ketë forum.

XS
SM
MD
LG