Ndërlidhjet

Një 92 vjeçe përfundon maratonën e vrapimit


Ilustrim

Një gjyshe amerikane, 92 vjeçe, është bërë gruaja më e vjetër në botë që ka përfunduar një maratonë.

Ajo ka arritur vijën e finishit në një vrapim prej 42 kilometrash në San Diego.

Harriette Thompson është duartrokitur nga dhjetëra shikues dhe mbështetës, pasi ka përfunduar garën për shtatë orë e 24 minuta e 36 sekonda.

XS
SM
MD
LG