Ndërlidhjet

SHBA: Policia gjeti sportistin shqiptar


Ilustrim

Policia në veri të Kalifornisë njofton se e ka gjetur atletin shqiptar, i cili ishte zhdukur, pas pjesëmarrjes në Lojërat e Veçanta Olimpike.

Andi Gusmari, 44 vjeç, që ishte zhdukur më 31 korrik në Los Angeles, erdhi në stacionin policor në Hayward, një qytet afër San Franciscos mëngjesin e sotëm.

Hayward është më shumë se 500 kilometra larg Los Angeles.

Policia thotë se Gusmari nuk flet anglisht dhe akoma nuk dihet se si ka ardhur deri në Hayward.

Lojërat e Veçanta Olimpike janë mbajtur nga 25 korriku deri më 2 gusht. Rreth 6,500 atletë me aftësi të kufizuara kanë garuar në 25 diciplina të ndryshme sportive.

XS
SM
MD
LG