Ndërlidhjet

Tërmet në Azinë Jugore


Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 5.9 shkallë të Rihterit, me epiqendër në Afganistan është ndjerë në gjithë Azinë Jugore.

Dridhjet e tokës janë ndjerë në Kabul, gjithashtu në Provincën e Pakistanit Khyber Pakhtunkhwa, në Islamabada si dhe në kryqytetin e Indisë, New Delhi.

Nuk ka raporte për viktima apo dëme materiale.

Sidoqoftë, në tërmet me magnitudë 5.6 shkallë të Rihterit që goditi lindjen e Afganistanit në vitin 2013, vrau 13 njerëz dhe shkatërroi dhjetëra ndërtesa.

XS
SM
MD
LG