Ndërlidhjet

Votimi në UNESCO, hap "shumë i madh" për Kosovën


Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi.

Komiteti Ekzekutiv i UNESCO-s ka miratuar rezolutën që rekomandon pranimin e Republikës së Kosovës në Agjencinë për Arsim, Shkencë dhe Kulturë të OKB-së.

"Një hap shumë i madh përpara për Kosovën", ka shkruar në Facebook ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG