Ndërlidhjet

Dy të vrarë nga sulmi me shpatë në Suedi


Trollhatan, Suedi

Një nxënës dhe një mësues në një shkollë të Suedisë janë vrarë, pasi një person i maskuar dhe me shpatë ka hyrë në ndërtesë.

Dy nxënës të tjerë, 11 dhe 15 vjeç, janë plagosur rëndë.

Sulmuesi është qëlluar nga policia dhe ndodhet në spital.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën Kronan, në qytetin Trollhatan.

Shkolla ka 400 nxënës nga niveli parashkollor deri në atë të mesëm.

XS
SM
MD
LG