Ndërlidhjet

Zhduket njëri nga personat më të pasur në Kinë


Ilustrim

Njëri nga njerëzit më të pasur të Kinës, Guo Guangchang, është raportuar se është zhdukur.

Revista kineze Caixin, ka bërë me dije se stafi i kopmanisë Fosun International, pronar i së cilës është Guo Guangchang, nuk kanë mundur ta kontaktojnë atë që nga pasdita e së enjtes.

Fosun është një një kompani private gjigante në Kinë e cila ka aksione dhe në Hong Kong.

Ka spekulime se ai mund të jetë ndaluar nga policia.

Caixin, i ka cituar komentet që janë bërë në rrjete sociale ku mes të tjerash është shkruar, se së fundi Guo Guangchang është parë në Shanghai, i shoqëruar nga policia.

Guo Guangchang ka qenë nën hetime për një rast të korrupsionit.

XS
SM
MD
LG