Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Chelsea përjashton Mourinhon


Mourinho me ekipin e tij, foto nga arkivi

Jose Mourinho është përjashtuar si menaxher i klubit futbollistik Chelsea të enjten, sipas njoftimeve nga BBC, pas një serie ndeshjesh me rezultate të pamjatueshme për ekipin.

“Chelsea” ka humbur 9 nga 16 ndeshjet e Premiere League dhe aktualisht gjendet në vendin e 16 në tabelë.

Mourinho është emëruar menaxher i Chelseas në qershor të vitit 2013.

BBC njofton se Pep Guardiola, Guus Hiddink, Brendan Rodgers dhe Juande Ramos janë përmendur si pasardhës të mundshëm të Mourinhos.

XS
SM
MD
LG