Ndërlidhjet

Në Tunizi, forcat e sigurisë vrasin 4 militantë


Foto nga Arkivi

Forcat tuniziane të sigurisë kanë vrarë katër militantë islamik, gjatë përleshjeve në afërsi të kufirit me Agjerinë, njoftojnë zyrtarët vendorë.

Xhihadistët kanë nisur një varg sulmesh në patrullat dhe postblloqet e ushtrisë tuniziane. Shteti Islamik, vitin e kaluar, kishte marrë përgjegjësinë për një sulm vetëvrasës në Tunizi,si dhe për sulme me armë zjarri ndaj turistëve të huaj në një muze dhe një plazh të një hoteli.

“Njësitë e forcave speciale kanë vrarë katër terroristë në Ain Jafal, një rajon mes Sbeitla dhe Jelma, gjatë përleshjeve”, ka bërë të ditur ministria e brendshme, përmes një deklarate, por pa dhënë hollësi të tjera.

XS
SM
MD
LG