Ndërlidhjet

Putin do të vizitojë sot Krimenë e aneksuar


Presidenti rus, Vladimir Putin.

Mediat në Rusi raportojnë se presidenti Vladimir Putin do të vizitojë sot Krimenë.

Sipas raporteve, Putin do të shohë ndërtimin e një ure, që do të lidhë Rusinë me Gadishullin e Krimesë.

Moska ka aneksuar Krimenë nga Ukraina dy vjet më parë.

Perëndimi ka vendosur sanksione kundër Rusisë për shkak të aneksimit të këtij rajoni, si dhe mbështetjes së vazhdueshme për separatistët në lindje të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG