Ndërlidhjet

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, “s’ka shenja për të mbijetuar”


Ilustrim

Zyrtarët norvegjezë kanë bërë të ditur se një helikopter, me 13 njerëz në bord, është rrëzuar në bregun perëndimor të Norvegjisë.

Punëtorët e shpëtimit kanë thënë se nuk ka shenja për të mbijetuar.

Në helikopter kanë qenë dy pjesëtarë të ekuipazhit dhe 11 punëtorë për shpim të naftës.

Aksidenti ka ndodhur pranë ishullit të vogël Turoj.

XS
SM
MD
LG