Ndërlidhjet

Arbëreshët në Prishtinë


Arbëreshët në Prishtinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Seminari Ndërkombëtar i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare, edicioni i 35-të i të cilit po mbahet këto ditë në Prishtinë, edhe sivjet ka sjellë në Kosovë studiuesit arbëresh të albanologjisë nga Italia. Dy prej tyre janë Giovanni Belluscio, profesor nga Kalabria dhe Maria Vittoria D’Inzeo, arbëreshe nga fshati arbëresh Munxhufuni, në rajonin e Molises në Itali.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG