Ndërlidhjet

Biblioteka - Mrekulli apo shëmti?


Biblioteka Kombëtare dhe Universitare e Kosovës është cilësuar si një nga “mrekullitë e arkitekturës moderne”. Ky vlerësim vjen nga “Getty Foundation”, i cili ka ndarë një fond për konservimin e këtij objekti të veçantë të arkitekturës kosovare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG