Ndërlidhjet

Vdiq shkrimtari Dritëro Agolli


Dritëro Agolli

Shkrimtari i njohur shqiptar, Dritëro Agolli, ka vdekur të premten në moshën 85-vjeçare.

Krijimtaria e tij letrare është e pasur me gjini të ndryshme si: poezi, poema, tregime, romane, drama e skenarë filmash, që e kanë bërë fitues të disa çmimeve.

Agolli, për shumë vjet, ka qenë kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë.

Mediat shqiptare raportojnë se Agolli ka vdekur nga një sëmundje në mushkëri.

XS
SM
MD
LG