Ndërlidhjet

Protestat në Shkup vazhdojnë


Protestuesit maqedonas kanë vazhduar me protestat kundër përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe dhe koalicionit për qeverinë e re. Komisioneri i BE-së Johannes Hahn nuk ka pranuar të takohet me udhëheqësit e protestës. Protestat kanë hyrë në javën e katërt.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG