Ndërlidhjet

Dy të plagosur nga shpërthimi në një bazë ushtarake në Shqipëri


Policia e Shqipërisë - foto arkivi

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë tha se dy persona janë plagosur lehtë nga shpërthimi në një bazë ushtarake, në perëndim të vendit.

Në deklaratën e lëshuar sot, ministria tha se shpërthimi i një dite më parë ka plagosur një rreshter të ushtrisë dhe një civil nga agjencia e trafikut ajror.

Shpërthimi ka ndodhur gjatë pastrimit të bazës në Porto Romano, rreth 40 kilometra në perëndim të Tiranës.

Ministria nuk dha detaje për shkaqet e shpërthimit.

XS
SM
MD
LG