Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Paris: Përleshje ndërmjet protestuesve e policisë


Paris: Përleshje ndërmjet protestuesve e policisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Në Paris ka patur përleshje ndërmjet demonstruesve dhe policisë, pas njoftimeve se Marine Le Pen ka kaluar në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, dhe policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën. Forcat e policisë kanë rrethuar pjesën e qytetit ku ndodhën demonstratat, dhe policia tha se bëhet fjalë për të rinj në mesin e të cilëve ka edhe anarkistë dhe ‘antifashistë’.(Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG