Ndërlidhjet

Përleshje përpara shtëpisë së ambasadorit turk në Washington


Përleshje përpara shtëpisë së ambasadorit turk në Washington
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Një përleshje ka shpërthyer jashtë oborrit të rezidencës së ambasadorit të Turqisë në Washington, kur rojat e sigurisë dhe mbështetësit e Presidentit Recep Tayyp Erdogan u përplasën me protestuesit kurdë dhe ata armenianë. Dy persona janë arrestuar. Incidenti shpërtheu pasi Erdogan vizitoi Shtëpinë e Bardhë, ku kritikoi përkrahjen e SHBA-së për milicinë kurde në Siri. (VOA Shërbimi Turk)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG