Ndërlidhjet

Vdiq aktori Roger Moore


Aktori britanik, Roger Moore, dhe aktorja amerikane, Barbara Bach, më 1977.

Aktori britanik, Roger Moore, vdiq në moshën 89-vjeçare, njoftoi familja e tij.

Moore ka luajtur spiunin e famshëm në shtatë filma James Bond, përfshirë: "Live And Let Die" dhe "The Spy Who Loved Me".

Familja e tij tha se Moore ka vdekur pas një “beteje të shkurtër, por të guximshme me kancerin”.

Sir Roger Moore, i cili vdiq në Zvicër, do të ketë një funeral privat në Monako, në përputhje me dëshirën e tij, tha familja.

XS
SM
MD
LG