Ndërlidhjet

Shënohet 100 vjetori i lindjes së John F. Kennedy


John F. Kennedy

Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së presidentit John F. Kennedy do të organizohen një varg ngjarjesh.

Kennedy i cili ishte vrarë më 1963, sot do të mbushte 100 vjet.

Gjatë ditës do të mbahet një meshë në kishën Francis Xavier në Masaçusets, përderisa përkujtimet do të mbahen në memorialin JFK.

Edhe në Boston do të ketë organizime në librarinë dhe muzeun e presidentit Kennedy.

XS
SM
MD
LG